Asistence v jógových pozicích

bezpečně a efektivně asistovat znamená dopomoci sobě i druhým k hlubší praxi

V semináři asistence v jógových pozicích si projdeme rotace, záklony, předklony a obrácené pozice. Seminář bude věnovaný podrobnému pohledu na způsoby jak bezpečně a efektivně asistovat v ásanách je vhodný především pro ty, kdo jógu učí nebo o tom uvažují. Ale i pro ty, kteří chtějí prohloubit svoji vlastní praxi. 

Probereme základní pravidla asistencí a poté se na jednotlivé pozice podíváme zblízka a ukážeme si různé varianty asistencí. Poté si vzájemně ve dvojicích vyzkoušíte poskytnout asistenci v pozicích, který je vhodný jak pro vás tak i pro praktikujícího. Při práci ve dvojících bude dostatek času si osvojit vám vyhovující způsoby asistencí a následně budeme zkoušet asistovat v plynoucí hodině. Vhodnou asistencí je možno poskytnout praktikujícímu hlubší prožitek z pozice, je možné dopomoci do pozice, kam si sám netroufá a v neposlední řadě asistence slouží k ochraně cvičících před zraněním při nevhodném provedení ásany. Je to velmi účinná technika jak pomoci posunout praktikujícím jejich vlastní praxi. Srdečně Vás zveme.

Seminář se koná 21. 3. od 8 do 11 hodin ve studiu Mystery yoga na adrese Na Poříčí 25, Praha 1.

Cena semináře: 3000 Kč

Edita

Díky józe získáme vlastní zkušenost, která je jedinečná a nepřenosná. Každý člověk může být šťastný, pokud se zastaví v okamžiku tady a teď, uvolní své tělo i mysl. Toto zastavení vede k prožitku hlubokého míru a spojením se srdcem, kde je láska a radost.