online

Kurz jógy pro začátečníky

Kurz je vhodný pro každého, kdo se chce seznámit se základními principy jógového cvičení a jeho posláním, zároveň protáhnout a posílit tělo a objevit přínos v příjemné relaxaci, která je nedílnou součástí každé hodiny. Kurz je koncipován tak, aby účastník zvládl základní jógové pozice, správně je prováděl, pocítil jejich přínos a současně účinky vědomého dýchání. Nejde o dynamické pojetí, ale o cvičení v souladu s dechem,  plynulé pomalé přechody z pozice do pozice tak, aby bylo dosaženo hlubokého uvolnění těla i mysli. Získané zkušenosti lze zapojit do běžného života.

V průběhu kurzu se naučíte rozumět základním jógovým pozicím a zvládat je tak, abyste využili všech benefitů, které nabízejí. Zjistíte, jak přirozeně pracovat se svým dechem a propojit ho s ásanami – jógovými pozicemi. Pochopíte, které ásany jsou pro vaše tělo vhodné a proč, a které je potřeba upravit vám na míru. Budete se učit vnímat svou energii. Zjistíte, jak zůstat během intenzivního cvičení uvolnění, spokojení a plní energie. V každé lekci si detailně vysvětlíme a procvičíme konkrétní ásany k jednotlivým tématům. 

 

starejte se o své tělo i svoji mysl

PROGRAM

Filozofie a duševní praxe
– seznámení s jógou nejen jako tělesným cvičením, které k ní samozřejmě patří, ale i s její filozofií a pozitivním působením na psychiku člověka
– duševní hygiena, jama a nijama – jak se chováme k sobě, k ostatním, karmický zákon a jak to se vším souvisí
– různé techniky dechu (dechová cvičení, jak správně dýchat)  – pránajáma

Fyzická praxe
–  klasické jógové ásany (pozice) a jejich účinky
– stojné pozice, předklony, záklony, balanční pozice, rotační obrácené pozice, pozice na otevření kyčlí a další
– krátké sestavy – pozdrav Slunci A, B, rišikéšský pozdrav, pozdrav měsíci, orgánová sestava
– ukázka základních stylů jógy – hatha jóga, powerjóga, zdravá záda a  rozdíly mezi nimNěco navíc

– jógová gesta – mudry
– očistné techniky – hathajógové krije
– energetické dráhy v našem těle (jejich propojení a harmonizace) – čakry, nádí, meridiány…

SPECIFIKA ONLINE KURZU

Pro přihlášení do kurzu budete odkázáni na náš rezervační systém, kde si místo v kurzu zarezervujete a zaplatíte. Po zaplacení obdržíte potvzovací email s odkazem na placený obsah, který si můžete ve svém tempu projít a prostudovat. Pro Vaše případné dotazy je vytvořena facebooková skupina pro účastníky kurzu, kde lze klást doplňující otázky. Pro podporu a složitější či hlubší otázky se s Vámi Edita spojí v live přenosu přes Zoom. Odkaz na live přenos Vám bude zaslán týden před jeho konáním, poté už se stačí pouze připojit kliknutím na odkaz v emailu.

Cena kurzu 2100,-
Kurz uhraďte bankovním převodem.

Cena zahrnuje : 
8 lekcí / 90 min – praktická a teoretická videa, která Vás seznámí s jógou jako cvičením i jógou jako životní cestou
studijní materiály ke stažení – PDF

Termíny kurzu:
O konání příštího setkání Vás budeme brzy informovat.

o Editě

Jógu dělám už asi tak něco přes 6 let. Hned od prvního okamžiku jsem se do jógy zamilovala. Navíc mi jóga ve všem hodně pomohla a byla bych moc ráda, abych mohla takto pomáhat lidem dál, ať už si jdou „jen zacvičit“ nebo čekají něco víc.