helena

lektorka-joga-praha

Přes fitness, taichi, kalanetiku, pilates na strojích a hormonální jógu jsem se před lety dostala k józe, která si mne získala a už jsem u ní zůstala. Zkoušela jsem různé styly jógy. Nejvíce mne však zaujala právě Jógová terapie, kterou studuji a Kundaliní jóga, která pracuje s energiemi v těle jako asi žádná jiná jóga.

Mé lekce se vždy snažím přizpůsobit účastníkům a podle nich i jednotlivé lekce vytvářím.  Proto může být moje lekce jak klidná protahovací, tak dynamičtější. Ráda pracuji se začátečníky nebo lidmi, kteří mají s jógou z minulosti špatnou nebo minimální zkušenost a ukazuji jim, že jóga může být opravdu pro každého. Hledám vždy cestu, která by vyhovovala všem.

Jógu vnímám především jako prostředek ke zklidnění v dnešní uspěchané době. Soustředění se na své já, svůj dech, své tělo, svoji mysl. Protažení těla, protažení zatuhlých fascií, kloubů a jejich uvolnění.

Jóga je podle mne životní cesta a máme se stále o ní, co učit. Proto se ráda účastním nových workshopů, lekcí jógy s jinými lektory a snažím se rozšiřovat si vědomosti v oblasti různých druhů jógy, vývojové kineziologie, fyzioterapie, meditačních a dechových technik.