lekce

Pozice mohou být spojovány do sestav nebo sekvencí. Lekce jsou fyzicky náročnější a pomáhají „vypnout“ od všedních starostí. Na lekci se zapotíte a vyplavíte z těla veškerý stres.

V klidných lekcích očekávajte hluboké stavy koncentrace směřované ke svému tělu a dechu. V ásanách se často déle setrvává pro zvědomění všech jejích účinků.

Každý lektor má svůj styl a vede lekci, jak to cítí a nejlépe umí. Čerpejte a učte se z každé lekce.

Flow'N'Deep

Přáli byste si někdy, abyste se mohli zastavit v polovině hodiny vinyasy? Hledáte holističtější praxi? Pak to může být právě lekce, o které jste snili! Plyneme a pak jdeme Hluboko, je to yin a je to jang, je to rychlé a pak pomalé, pohyb a pak ticho, náročné a pak obnovující… chápete!
Flow’N’Deep zahrnuje to nejlepší z obou světů. Budeme střídat brzda, plyn…část hodiny rozpumpujete srdce, rozhýbete tělo a vybudujete určitou sílu a mezi tím se zapracujete hluboko do pozic podporujících flexibilitu. Napůl Vinyasa a napůl Yin, budete se cítit úžasně od hlavy až k patě. Toto je skvělé pro ty, kteří chtějí začít postupovat do středně pokročilých tříd – perfektní krok mezi naším jednoduchým protažením a posílením těla.

Rocket yoga

Rocket Yoga je navržena tak, aby zjednodušila fyzicky náročnou Ashtanga jógu. Odbourává zkostnatělost klasické praxe Ashtanga a usnadňuje vám její praktikování. Rocket Yoga odstraňuje překážky a umožňuje hladký trénink a stává se tak stává široce dostupnou a umožňuje ji vyzkoušet i těm, kteří mají fyzické problémy. Je to plynulý proces dechu a pohybu. Může to vypadat jako čistě fyzický proces, ale pomáhá to také vyčistit vaši mysl.

Rocket Yoga je rychlá a má dynamický průběh. Je modifikací tradiční Ashtanga jógy a sestavil ji člověk jménem Larry Schultz, který studoval Ashtanga jógu u odborníka K. Pattabhi Joise devět let v Mysore. Skládá se ze Surya Namaskar, pozice ve stoje, v sedě, rotace a předklony.

vnímavá jóga

Mindfulness Yoga kombinuje praktikování všímavosti v buddhistickém stylu s jógou jako cvičením, které je také meditativní a užitečné pro snížení stresu. Jóga se nese v pomalejším tempu. Lekce je inspirována nejen klasickou Hatha jógou, ale také prvky vycházející z mindfulness a fyzioterapie. V lekci se řídíme heslem: “Kde je naše pozornost, tam plyne naše energie”. Na každé lekci se o sobě můžeme dozvědět něco nového, poznat sami sebe o kousek více. Naleznout ta nejlepší pohybová řešení, která si pak odnášíme do všedního života. Lekce jsou zakončeny závěrečnou relaxací či meditací. 

Pojďte se vydat na cestu sebepoznání v té největší laskavosti.  Stát se silným a odvážným v těle probouzí sílu a odvahu v mysli. Když si dovolíme být odvážnými a dělat na podložce nové věci, máme sklon zkoušet nové věci také mimo podložku.

power Flow jóga

Power jóga Flow je termín používaný na západní polokouli pro jógu ve stylu fitness, která byla modelována podle stylu Ashtanga.

Power jóga spojuje pohyb těla s dechem a vytváří dynamický tok póz. Jedná se o dynamickou, detoxikační, silovou jógu, která pracuje s tělem do morku kostí, buduje flexibilitu a vytrvalost. Spojení učení moudrosti a hudby může inspirovat fyzické, energetické, mentální, intuitivní a blažené stavy vědomí.

Technika a typ se mohou u jednotlivých učitelů lišit, ale tento styl je typicky přitažlivější pro ty, kteří jsou fit a mají větší zájem o cvičení a pocení, než o meditaci.

Vinyasa jóga

Tanec na vlně dechu. Hravost. Možnost vyjádření sebe sama. 

Lekce je tvořena sestavami pozic, ve kterých vzniká teplo. Pozice jsou provázany s dechem. Vinyasa nás učí soustředit se, vnímat a využívat své vnitřní teplo pro rozvinutí ásan. 

V lekci se tvoří sestava nebo kratší sestavy. V pozicích se déle zůstává, aby si je jogín byl schopný uvědomit a jakmile se s nimi začátečník i pokročilý seznámí, opakují se několikrát za sebou. Mysl se připoutá k vinyasové praxi a prochází hlubokým tréninkem koncentrace. Koncentraci v praxi jógy využíváme jako předstupeň pro techniky meditace.

Vinyasa Soul Flow Yoga je praxe, která vás vrací do vašeho přirozeného rytmu. Veškerý pohyb plyne z hojnosti dechu. Každý pohyb je navržen tak, aby se praktik cítil plně ztělesněný. Soul Flow Yoga je k dispozici pro všechny úrovně a typy těla. Umožňujeme, aby byl náš pohyb propojen a integrován. Neexistuje žádný cíl ani místo pro dokonalost. Spojujeme tvůrčí pohybové sekvence dohromady, abychom vytvořili spojení mysli, těla a duše. 

Jsi přírodní síla. Tvoje kosti zrcadlí skály. Tvoje svaly se valí jako hory. Tvoje kůže je jako půda. Tvé žíly vedou jako řeky. Tvá krev teče jako voda. Tvůj dech stoupá jako vítr.

Získejte podporu od prvků Země, Vzduchu, Ohně, Vody a Prostoru a vraťte se do domova uvnitř sebe.

hatha jóga s šamanskou meditací

Termín Hatha je odvozen od sanskrtského ha , což znamená „slunce“, a tha , což znamená „měsíc“, což vede ke společné interpretaci, že Hatha praktiky jsou navrženy ke sjednocení a vyvážení těchto dvou energií. 
 
Projdeme si jemnou  vědomou cestou klidné ásany, potkáme se i v pohybech. Dáme vědomí naším myšlenkám a poznáme jakou vnitřní sílu v Sobě neseme. Sílu divoké i klidné Duše.
 
V šamanské meditaci nás vždy buben nekompromisně ponese k jádru záměru. Naučíte se pracovat s obrazy, s pocity, které šamanská meditace přinese, což nás naučí propojit náš vnitřní a vnější svět a to je harmonie pravé a levé mozkové hemisféry.

YIN jóga

Yin Yoga (známá take jako akupunktura bez jehly) příznivě ovlivňuje proudění životní energie (chi) do buněk a orgánů celého těla. Významně napomáhá flexibilitě kloubů, posiluje imunitu, uvolňuje přebytečnou tenzi a přináší pocit klidu a lehkosti. Aplikováním tlaku na body podél meridiánů ovlivňuje jin jóga zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura. Aby tohoto efektu bylo docíleno, setrvává se v pózách nejméně 2,5 minuty.

Na úrovni mysli jin jóga pěstuje nesoudící pozornost vůči tomu, co se objevuje v našem fyzickém, emocionálním a energetickém těle. Ukotvuje nás pevně v přítomném okamžiku a pomáhá nám kultivovat svobodný a radostný přístup k životu. Budete odcházet odpočatí a zároveň posíleni na těle i mysli. Tato lekce je určena všem kdo chtějí hlouběji proniknout do svého nitra. Všem, kdo s jógou začínají i se s ní znají déle.

čakrová jóga

Sestavy budou cíleně zaměřené na čakry a více se dozvíte s pomocí dotazů, které kladu během praxe, jak tělo reaguje na naše postoje v životě. Tělo posílíme, uvolníme a prodýcháme. Budeme také zpívat mantry do čaker.  Také bude krásná meditace na propojení s archanděly Slunce, Měsíce a Světla.
Toto setkání vám jistě změní život, každý den je jiný a já sama ráda zkoumám své postoje, emoce a ráda promlouvám s archetypy duše. Tato má intenzivní vnitřní praxe mě naučila nesoudit druhé a vím, že jsem na bezpečné cestě k sebepřijetí. A toto je cesta Laskavosti, dovolit si být s jakoukoli emocí a vést dialog s ní. Nikdy nejsme hotoví a plně všeho znalí.

Jin Jang FLOW

Ranní probuzení v podobě krátké meditace na úvod, na kterou naváže dynamická, jangová flow, která v nás zažehne oheň. Ten necháme dohořet v jinových pozicích, kde úplně uvolníme celé tělo a poddáme se gravitaci… Jedná se o hluboce uvolňující praxi jógy, která spočívá v dlouhém zastavení se v pozicích s využitím jógových pomůcek. Dochází k uvolnění těch nejmenších a nejhlubších struktur těla, kdy se přes fyzické tělo dostáváme k tělu emocionálnímu. Na závěr nás čeká relaxace v šavásaně s využitím vonných olejů.

Z lekce odejdete s dobrým pocitem, že jste si zacvičili a zároveň se budete cítit plní energie a uvolněni.

 

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

Jedná se o speciální ásany sestavené přesně tak, aby došlo k procvičení a posílení zádových svalů. Při pravidelném cvičení rychle pocítíte úlevu, pevnost a pružnost zad. Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Není vhodné pro osoby s vyhřezlou plotýnkou.

Při pravidelném cvičení můžete očekávat výrazné zmírnění bolestí zad, posílení psychické i fyzické stability, rovnováha imunitního systému, posílení svalů zad, ramen, rukou a hrudníku, uvolnění šíje, blokád mezi lopatkami, pánve a kyčlí, krásná a rovná záda – zpevnění středu, rozvoj pružnosti páteře – pružnost v reakcích na vnější podněty.

Z lekce odejdete s dobrým pocitem, že jste si zacvičili a zároveň se budete cítit plní energie a uvolněni.

 

jógová terapie

Jógová terapie jako cesta duše – Obratel za obratlem k pochopení psychosomatiky páteře a práce s kundalinii šakti – hadí silou.

Každou lekci se zaměříme na daný obratel. Postupujeme obratel po obratli vzhůru po páteři a ke každému obratli získáváme cvičení, afirmaci, psychospirituální souvislosti a krátký příběh. Zaměříme se na vyladění vývojového procesu, ke kterému dochází během jednotlivých cviků a meditací, s úkoly duše, kterými podle jógové filozofie v daném životě prochází. Každý z 26 obratlů je jednou zastávkou na cestě duše.

Co znamená, když mě někde bolí? Co se mi somatizuje? Kde si nesu bolesti duše na těle? Jóga, která uvolňuje uzlíky nejen na duši, ale i na těle. 

jemná jóga

Je zaměřena na protažení, rozhýbání kloubů a protažení zad. Podporuje správné držení těla a pružnost svalů, harmonizuje mysl a dech. Cviky jsou sestavovány do jednoduchých sestav tak, aby byla zachována rovnováha mezi protažením a posílením těla. Pro jemnou jógu jsou typické pomalé a klidné přechody s důrazem na dech.

Při pravidelném cvičení posílíte a protáhnete svaly, zajistíte stabilitu a pružnost svalů, posílíte a zároveň uvolníte sami sebe fyzicky i psychicky, zmírníte bolesti zad, beder a šíje a detoxikujete a posílíte imunitu těla.

 

jóga pro maminky s dětmi

Hravá jóga s dětmi (3 až 6 let) pro maminky, tatínky i babičky.
Dětská jóga je hravá, veselá, učíme se pozice zvířat, předmětů, přírodních úkazů aj. 
 
Děti se naučí barvy čaker (korálků) a ty také budou jako malý dárek dostávat na konci lekce. Děti se naučí číst z karet jednorožců, andělů a delfínů. Naučíme se společně meditovat v jejich světě fantazie.
 
Lektorka Renáta je maminkou 5 dětí a svět fantazie jí je velmi blízký. Připojte se do tohoto světa.
 

prána cestou jógy

 

Na lekcích se zaměřujeme na vyrovnání dostředivé a odstředivé energie, aktivaci energetického těla – čaker, výživu a léčení pránou. V meditacích se budeme spojovat se svým středem – se Zdrojem. Lekce obsahuje Metodu čistého uvědomění Franka Kinslowa vedoucí k napojení na nejvyšší pránický zdroj – dechové cvičení inspirované Wim Hofem, bastrika, kapalabháti, Védský dech, vyrovnání ženské a mužské energie – Čakkí, aktivní rozcvičení- s afirmací, Energetizační sestava, Pozdrav Slunci podle lékaře Svámího Šivanandy z Rišikéše, ásany pro rovnováhu a zdraví, relaxaci a meditaci – metoda čistého uvědomění, meditace Světla, meditace na dech, meditace Míru, meditace s afirmací, hudbou a obrazy viz www.cestadoticha.cz

Pozice jsou vhodné pro všechny i pro začátečníky.

 

Jako dárek, při zakoupení permanentky, obdržíte meditační nahrávky v mp3 formátu zdarma.

 

Hatha jóga flow - cesta k sobě

Tentokrát se zaměříme na podvědomou mysl a jak ji přenastavit tak , abychom ji mohli pozitivně využívat a byli jsme jejím pánem a ne jejím sluhou…
 
BOHATÍ BOHATNOU A CHUDÍ CHUDNOU. KVŮLI MYŠLENKÁM, KTERÉ SI OPAKUJÍ.
 
🖤Chcete-li tento princip ovládnout a využít pro přenastavení své podvědomé mysli a k naplnění všeho po čem vroucně toužíte, potřebujete se nejprve stát prvotřídními pozorovateli dění ve Vaší vlastní mysli, pozorovateli svých emocí a myšlenek, pocitů, vjemů a obrazů, které se Vám během dne přehrávají na plátně představ a vzpomínek.
🖤Jakmile se dokážete povznést nad svoji všední mysl do role pozorovatele, získáte nadhled a možnost zhodnotit, jak moc Vám jsou různé Vaše myšlenky a mantry přínosné a prospěšné nebo naopak. Teprve pak získáte možnost změnit je a svoji podvědomou mysl přenastavit do souladu s Vašimi sny s pomocí cílené a vědomě řízené AUTOSUGESCE. A pak nejen, že budete mít možnost do své podvědomé mysli vložit nová přesvědčení, ale dokonce celé nové programy a algoritmy.
 
🖤O tom, jak šikovně lze principu autosugesce využít tak, aby Vaše podvědomá mysl za Vás a pro Vás vykonala mnoho dobrého Vás naučím nebo alespoň Vám ukáži techniky, které sama teď využívam díky programu „Myšleni k bohatství“ od Napoleona Hilla, kterým jsem si prošla a chtěla bych Vás s tím seznámit….

karma jóga

Tento styl jógy v rozvrhu nenajdete, ale v každodenním životě všech lidí ano…. 

„Karma je zdarma“ – karma znamená činnost a karmajóga znamená život nesobecké činnosti prováděné bez touhy po jakékoliv odměně. Je cestou příčiny a následku tzv. karmický zákon.

Karmu můžeme vidět v každodením životě, kdy je dobro opláceno dobrem a zlo zlem. „Nedělej jiným to, co nechceš, aby jiní dělali tobě“ je jedno z vysvětlení způsobů, jak tento zákon funguje. Všechno, co k nám teď přichází, je výsledkem některých předchozích myšlenek nebo činů. Kdybychom mohli nahlédnout za závoj paměti na činy svého současného života a i svých minulých životů, pak bychom pochopili, proč se věci dějí právě tak, jak tomu je.

Jeden starý hinduistický hymnus říká:

Zasej myšlenku a sklidíš čin.

Zasej čin a sklidíš zvyk.

Zasej zvyk a sklidíš vlastnost.

Zasej vlastnost a sklidíš osud! 

Máme tedy osud ve svých vlastních rukou. Příčiny jsou v myšlenkách nebo lépe v myšlení, slovech a činech.