petra

20220807_122830

Jóga je mou životní filosofií, cestou i cílem.
Hledání odpovědí na otázky: Jaký je smysl života? Kdo jsem? Jak žít život šťastně a spokojeně? Jak být světlem pro ostatní? Tyto otázky jsem v sobě nesla již od dětství. Absolvovala jsem různé terapie, studovala grafologii, arteterapii, regresní terapii a mnoho dalších.
Po prvním zážitku změněného stavu vědomí při holotropním dýchání a následné vážné dopravní nehodě v roce 2000, kdy jsem se po týdnu vrátila z bezvědomí se zážitkem blízkým smrti, mne dovedl k józe čikitsa, kterou učí Mgr. Jarmila Koudelková. Stěžejní pro mne byla práce s myslí při vedených meditacích světla, které jsem s Jájou Koudelkovou procházela v průběhu několika let. Tyto meditace byly probuzením duchovního srdce a vědomým spojením s ním.
V roce 2004 jsem se setkala s Mgr.Katarínou Zatovičovou, zakladatelkou A centra, kde jsem se učila gravidjóze www.gravidjoga.cz a následně se stala vyučující lektorkou gravidjógy a jógy po porodu. Této krásné práci se věnuji doposud a vyučuji tuto jógu také další lektory.
Absolvovala jsem akreditovaný kurz Lektor jógy v Českém svazu jógy u manželů Kanislových a následně jsem pokračovala ve studiu na FTVS, I.stupně jógy, které jsem úspěšně uzavřela obhajobou písemné práce Světlo čaker v hathajóze.
5 let jsem praktikovala cvičení na čakry s mantrajógou, v soukromém prostoru, s několika jogíny. Vedla jsem kurzy meditací a zpěvu manter u pořadatele duchovních seminářů Petra Bartala.
V roce 2013 jsem s přáteli navštívila Indii, Tiruvannamalai a Ášram Šri Ramana Mahariši. Ticho, hluboký klid a energie tohoto místa, kde žil kromě jiných jogínů, Šrí Ramana Mahariši, mne ovlivnilo vnitřně navždy.
Na jaře 2022 jsem absolvovala přechod na pránickou stravu. V následujících dvou měsících jsme nepřijímala hmotnou stravu vůbec. Fyzickou stravu nyní požívám, ale v omezeném množství.
Velmi ráda jógu sdílím, nechávám se inspirovat ostatními a jsem vděčná za setkávám s těmi, kteří jsou na podobné vlně.